Ahşabın üzerine su bazlı ya da pinoteks renklendirici ile istenilen renk verildikten sonra üzerine dolgu ve son verniği atılarak ürün son haline hazırlanır. Ahşap mutfak dolapların malzemesi ağaçlardır. Ağacın dolap haline gelme süreci biraz uzundur. Örneğin meşe ağacından yapılacak bir…

Ahşabın üzerine su bazlı ya da pinoteks renklendirici ile istenilen renk verildikten sonra üzerine dolgu ve son verniği atılarak ürün son haline hazırlanır. Ahşap mutfak dolapların malzemesi ağaçlardır.

Ağacın dolap haline gelme süreci biraz uzundur. Örneğin meşe ağacından yapılacak bir dolap için, meşe ağacının kesilip, biçilmesi ilk aşamadır. Biçilen meşe, iki sene kadar ızgarada kurumaya bırakılır. Aksi takdirde dolap kapaklarında eğilme, bükülme yaşanır. Böyle bir süreç geçiren ahşap malzemenin fiyatı yüksek olduğu için bu mutfak dolaplarına da bu yüksek fiyatlar olarak yansımaktadır.

Ahşap mutfak modelleri farklı bir tarza sahiptir. Uygulanan alanı tamamlamak biraz zor olsa da doğru şekilde tamamlandığında çok hoş duracaktır.

Ahşap mutfak dolapları ile istenilen tarzı yakalayabilirsiniz. Ahşap mutfak dolaplarının otantik bir havası vardır.  Mutfak dolabınız için seçtiğiniz renk ile tezgah, duvar rengi, zemin rengi uyum içerisinde olmalıdır. Ahşabın tüm renkleri ile uyumlu olan başlıca renkler; krem, kahve, yeşildir. Ahşabın rengini seçerken nasıl bir görüntü elde etmek istediğinizi hesaba katın.

 Ahşap Mutfak Dolaplarının Avantajları

  • Ahşap doğal bir malzeme olduğu için sağlık açısından idealdir.
  • Ahşap mutfak dolapları uzun yıllar, zarar görmeden kullanılabilirler.
  • Temizliği kolaydır.
  • Çizilme gibi riskleri daha azdır.
  • Yapım aşamasından önce renk seçenekleri fazladır.
  • Klasik mutfak dolaplarının atasıdır.

bir mesaj bırakın